E-naukowiec

Życie astronoma-naukowca składa się z szeregu godzin spędzonych na filtracji i analizie danych. Do tego celu wykorzystuje się programy komputerowe, jednak w wielu przypadkach nawet najlepsze algorytmy nie zastąpią oczu człowieka. Dzięki dofinansowaniu z konkursu „Odkryj e-wolontariat” stworzyliśmy platformy internetowej, na której wolontariusze będą mogli dokonać prostej analizy danych poprzez przeglądanie zdjęć bądź wykresów, wyszukiwanie nietypowych elementów oraz ich klasyfikowanie. Inspiracją do zgłoszenia pomysłu były podobne projekty, które działają od lat w ramach Zooniverse, przykładowo koordynowany przez NASA Disk Detective czy popularny Planet Hunters. Nasz portal nie ma być dla nich konkurencją, ale wsparciem. Zależy nam na promowaniu nauki i e-wolontariatu, dlatego na naszym portalu zamieściliśmy odnośniki do istniejących już projektów badawczych.

Czas trwania projektu: 01.11.2016 – 28.02.2017

Projekt dofinansowany przez Fundację Dobra Sieć w ramach konkursu „Odkryj e-wolontariat”.